Nano Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Nano Nedir? Nasıl Satın Alınır?

 

Nano, 2 Şubat 2018 tarihinde Binance isimli sanal para borsasında işleme açıldı. Peki Nano nedir?

 

Önceki ismi olan RaiBlocks-XRP olarak tanınan Nano, sınırsız ölçeklenebilirlik ve anlık işlem sunmayı hedefleyen bir dijital para birimidir. Nano, BlockLattice teknolojisini ile tüm kullanıcılar kendi blok zincirine sahip olur. Blok zincirleri ağın diğer kullanıcılarına göre asenkron olarak güncellenmektedir. Bu şekilde ağ için ek yük oluşmaz ve gayet süratli bir şekilde işlemler gerçekleştirilir.

Nano kendisini şöyle tanımlar. ‘’Yaşamdaki her şeyi ödeyebilmek için ücretsiz ve hızlı bir seçenek’’ Nano şu temel özellikleri içerir:

 

 • Anlık işlemler
 • Ücretsiz işlemler
 • Limitsiz ölçeklenebilirlik

 

Nano kullanıcılarına sunduğu cüzdan ile kullanıcıların bütün defteri indirmelerine gerek kalmadan fonlarını kontrol edebilme olanağı sunar.

Nano Nasıl Satın Alınır?

Nano satın almak için detaylı bir şekilde ve adım adım anlatım yapacağız. Aşağıdaki maddeleri sırası ile takip edin.

 

1- Paribu hesabı açmak

 • https://www.paribu.com adresine girin.
 • Ana sayfada çıkan formu doldurup hesabınızı açın.
 • Hesabımı oluştur butonuna bastıktan sonra cep telefonunuza gelen doğrulamak kodunu girin ve tekrardan ‘’hesabımı oluştur’’ butonuna tıklayın.

 

2-  Paribu hesabını onaylatmak

Hesabı oluşturduktan sonra nüfus cüzdanı bilgileriniz ile hesabınızı onaylatmanız gerekiyor. Bilgileri giriş yaptıktan sonra ‘’kullanıcı bilgileriniz onaylanmıştır’’ mesajı gelecek. Bu mesaj geldikten sonra artık dijital para alım-satım işlemlerini yapabilirsiniz.

 

3- Paribu’ya TL yatırmak

 • Sağ üst köşede bulunan isminizin altındaki menüye girin ve açılacak olan ekranda ‘’TL YATIR’’ yazısına tıklayın.
 • Açılan ekranda yatıracağınız tutarı girin ve ardından ‘’Bildirim Gönder’’ butonuna basın.
 • ‘’Bildirim Gönder’’ butonuna bastıktan sonra ekranda belirlediğiniz parayı yatıracağınız banka bilgileri çıkacak.
 • Dilediğiniz hesaba, açıklama kodu ile yatırmak istediğiniz miktarı havale-EFT yapabilirsiniz. Bu işlemden sonra Paribu yetkilileri transferi onaylayacak ve hesabınıza ücreti tanımlayacaktır.

 

4- Paribu’dan Bitcoin (BTC) satın almak

Hesabınıza tanımlanan ücret ile Bitcoin alma işlemine başlayacağız. Kolay Alış-Satış butonuna basıyoruz. Açılacak ekranda satın almak istediğiniz miktarı TL türünden giriyoruz. Daha sonra BTC AL butonuna bastıktan sonra, almış olduğunuz Bitcoin’ler (BTC) hesabınıza tanımlanacaktır.

 

5- Binance hesabı açmak

Nano coin almak için Binance hesabı açmamız gerekiyor. Çünkü bazı kripto para borsaları ile Nano coin alım-satım işlemi yapılmaktadır. Binance’de bunlardan birisidir.

 

 • https://www.binance.com sayfasına giriyoruz. Sağ üst köşede ‘’Register’’ butonuna tıklıyoruz ve kayıt sayfası açılıyor. Burada gerekli bilgileri girdikten sonra ‘’Register’’ butonuna basıyoruz.
 • Kayıt olurken girdiğiniz e-mail adresinize gelen onay linkine tıklayarak, hesabınızı aktif hale getiriyorsunuz.
 • Binance’a giriş yaptıktan sonra Deposit/Withdrawal sayfasına tıklıyoruz. Açılan sayfada arama kutusuna BTC yazdıktan sonra arama yapıyoruz ve ‘’Deposit’’ butonuna basıyoruz.
 • Deposit butonuna tıkladıktan sonra size BTC adresi verilecek. Bu adresi kopyaladıktan sonra Paribu sayfasına geri dönüp, Bitcoin (BTC) transferini gerçekleştiriyoruz.

binance borsa

 

6- Paribu’dan Binance’a BTC transfer etmek

 • Paribu’da BTC işlemleri menüsüne tıklıyoruz. Bitcoin Çekme bölümüne geçiyoruz ve Binance’dan kopyaladığımız adresi ‘’Cüzdan Adresi’’ yazan bölüme kopyalıyoruz. Çekmek İstediğiniz Tutar yazılı kısma manuel olarak transfer edilecek BTC miktarını yazıyoruz. Son işlem olarak ise Bitcoin Çek butonuna tıklıyoruz.
 • Bitcoin Çek butonuna bastıktan sonra Paribu’dan size güvenlik amacıyla sms gelecektir. Sms de yazan komutları uygulayarak işlemi onaylayın. Böylece Paribu’da bulunan Bitcoin’leriniz, Binance’daki cüzdanınıza aktarılmış oldu.
 • Transferin durumunu öğrenmek için ‘’İşlem Geçmişi’’ menüsüne tıklayarak kontrol edebilirsiniz. Binance başka kripto para borsalarından gelen BTC aktarımı için minimum 2 onay zorunluluğu bulunmaktadır.
 • Adres kısmında bulunan linke tıklayarak, transfer işleminizin kaçıncı sırada olduğunu görmeniz mümkündür.

 

7- Binance’da Bitcoin (BTC) satarak Nano satın almak

Artık son aşamadayız. Burada yapacağımız ilk iş Paribu’dan transfer edilen BTC’ler, Binance hesabınıza geçmiş mi ona bakalım.

 • Bunun için ‘’Funds’’ menüsünün altında ‘’Trade History’’ butonuna basıyoruz. Sonra ‘’Completed’’ yazısını görmemiz gerek. Bu yazıyı gördüğümüz zaman transferin gerçekleşmiş anlamına gelir.
 • Şimdi sıra Nano almaya geldi. Bunun için arama kutusunda Nano yazıyorum. Sonra NANO/BTC yazan linke tıklıyoruz.
 • Açılacak olan ekranda, grafiğin alt bölümündeki formdan almak istediğiniz NANO tutarını girin ve sonrasında BUY NANO butonuna basıyoruz. Diğer bir seçenek ise %100 yazan yere basıp, mevcut olan paranın tamamı ile NANO almanızda mümkündür.

 

binance borsa

 

 

 

 

Related Posts

Kripto Paraların Avantaj ve Dezavantajları

Ani bir şekilde hayatımıza giren ve bir anda insan hayatındaki tabuları yıkmayı başarabilen kripto paralar, gün geçtikçe dünya genelinde daha fazla yayılıyor. Kripto Paraların...

Stabil Coin Nedir?

Kripto paralar çeşitlendikçe ve her geçen gün kullanım alanları ve oranları arttıkça çeşitlenmektedir. 2012’de Bitcoinin ilerde çok yükseleceğinin sinyalini vermesi ile birlikte diğer yazılımcı...

Kripto Para Nedir?

Özellikle 2017 yılında ve daha sonrası dönemlerde hemen herkesin dilinde dolaşan bir sözcük olan kripto para kelimesi, bundan tam 9 yıl öncesinde kullanılmaya başlanmıştır....
Paylaş