Kripto Para Piyasası Genel Durum Analizi

Kripto para piyasası da diğer piyasalar kadar yakından takip edilmeye başlanalı uzun zaman oldu. İlk zamanlarda insanların temkinli yaklaştıkları bu para birimlerine olan ilgi her geçen gün artmaya devam ediyor. Özellikle kısa bir dönem önce insanların bu alanda çok ciddi karlar elde etmesinden sonra bütün ilgi kripto para piyasasına yönelmiş durumda.

Kripto Paralar ve Çeşitleri

Kripto Para Piyasası ve Burayı Etkileyen Faktörler

Gerçek para ve borsa piyasalarını etkileyen faktörler olduğu gibi burayı etkileyen faktörler de bulunmaktadır. Özellikle finans çevreleri tarafından görüşlerine değer verilen uzmanların yaptıkları açıklamalar kripto paraların değerini doğrudan etkilemektedir. Bu etki bazen olumlu bazen ise olumsuz şekilde gerçekleşmektedir.

Dünya finans çevrelerinin dikkatle izlediği para birimi nasıl dolar ise burada da Bitcoin’dir. Bitcoin fiyatlarındaki değişimler bütün para birimlerini direkt olarak etkilemektedir. Dolayısıyla da kripto paraların amiral gemisi olarak Bitcoin’in gösterilmesi yanlış olmayacaktır.

Bütün bunların dışında bu piyasayı etkilen temel unsur arz talep dengesidir. Bu dengenin yönü ne tarafa ise fiyatlar ona göre değişmektedir.

Son Dönemlerde Kripto Para Piyasasındaki Hareketler

Kripto para piyasası denilince insanların aklına ilk olarak Bitcoin gelmektedir. Bu para birimindeki değişimler neredeyse piyasanın tamamını etkilemektedir. Dolayısıyla da genel durum analizi için buraya bakılması yeterli olacaktır.

Son hafta Bitcoin’in fiyatında ciddi bir dalgalanma yaşandığı görüldü. Bir türlü yönünü bulamayan BTC, bazen aşağı bazen de yukarı yönlü hareket etti. Fiyatı 8.200 dolar ile 8.140 dolar arasında dalgalanan BTC’nin ilerleyen günlerde nasıl bir yol izleyeceğini şimdiden kestirmek çok zor.

Haftanın genel görünümü dalgalı olmasına karşın 8.200 dolar direncini kalıcı olarak kıramaması, seviyenin 8.000 dolar seviyelerine gerilemesine neden oldu. Özellikle günün son bölümünde uluslararası piyasaların hareketleri de izlendi ve 7.700 seviyelerine kadar geriledi.

bitcoin direction 7500 dollar

Kripto Para Piyasasındaki Son Durum

Kripto para birimlerini etkileyen unsurların önemlileri yukarıda belirtilmiştir. Fakat bu para birimlerini etkileyen daha farklı unsurlar da vardır ve dolayısıyla da yatırımcıların bunları da dikkate alması gerekmektedir. Yakın zamanda fiyatların yönü ve piyasanın hareketi daha net olarak anlaşılacaktır. Fakat piyasanın giderek biraz daha büyümesine kesin gözüyle bakılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Related Posts

Kripto Paraların Avantaj ve Dezavantajları

Ani bir şekilde hayatımıza giren ve bir anda insan hayatındaki tabuları yıkmayı başarabilen kripto paralar, gün geçtikçe dünya genelinde daha fazla yayılıyor. Kripto Paraların...

Stabil Coin Nedir?

Kripto paralar çeşitlendikçe ve her geçen gün kullanım alanları ve oranları arttıkça çeşitlenmektedir. 2012’de Bitcoinin ilerde çok yükseleceğinin sinyalini vermesi ile birlikte diğer yazılımcı...

Kripto Para Nedir?

Özellikle 2017 yılında ve daha sonrası dönemlerde hemen herkesin dilinde dolaşan bir sözcük olan kripto para kelimesi, bundan tam 9 yıl öncesinde kullanılmaya başlanmıştır....
Paylaş