Kripto Para Birim Genel Anlamda Neden Geriliyor?

Kripto para piyasaları kendileri için gösterilmekte olan ilginin artık altında kalmaya başladı. Bitcoin gibi piyasanın %12’sini kaplayan bir devin ağır bir şekilde hezimete uğraması, rakipleri de yandaşlarını da çok üzdü. 100 adet popüler coin olan piyasalarda 90 kadar bir sayı her geçen gün değer kaybediyor. Burada en çok dikkatleri çeken konu Bcoin geriledikçe bütün coinler zarar görüyor. Her hangi bir gelişme sonucunda yaşanacak olumlu gelişmeler yine tüm coinleri yakından ilgilendiriyor. Bu yazımızda genel olarak sanal para piyasalarının son durumunu ele alacağız.

Dijital Para Borsaları Neden Kayıp Yaşamaktan Kaçamıyor?

Elektronik para borsaları yıllardır yaşadığı sefayı artık kaybetmek üzere. Bu durum konuya dahil olmayan için çok basit gelse de aslında durum hiçte öyle değil. 1500 üzerinde coin markasıyla birlikte yolunda emin adımlarla ilerlerken, bir anda tüm dengelerin bozulması hiç kimse için iyi olmadı. Bitcoin fiyatlarından ters düz olan düzen, dijital paraları Dünya’ya açan coinle tanınan rakiplerinde dengesini bozmuş durumda. Ne kadar coin varsa tamamen bu durumdan büyük kayıplarla ayrıldı.

Sanal Para Piyasaları

Yapılmakta olan çalışmalar sadece gerileme dönemini hızlandırmaktan başka bir işe yaramadı. Şirket tarafından herhangi bir açıklama yapılmadan, herkes hesabındaki miktarın erimesini izliyor. Daha önceki dönemlerde bu tarz bir çöküşün yaşanmasının kesin gözüyle bakılması, hiç anlam ifade etmiyordu. Para kazanmak adına elindeki her şeyi düşünmeden yatıran insanlardan, gelecek sadece böyle idare yönetilebilir diye bahse giren finansörlerden, merkez bankalarına kadar akıllardaki düzenlerin tekrar şekillenmesi gerekecek. Böyle bir fiyaskonun bedeli, ne derece etkili olduğuyla alakalı olacaktır. Bitcoin satıcılarından, en küçük birime kadar milyonlarca insan, farklı iş sektörleri ve birçok konuyu kapsaması, bir o kadar noktaya hasar vermesi anlamı taşıyacaktır.

Bitcoin İçin Artık Neler Yapılabilir?

Zaman kesintisiz ilerlerken, sanal para borsaları bir o kadar hızla değer kaybediyor. Güney Kore gibi milyarlarca liralık borsalarda çok büyük hırsızlıklar yaşanmaya başlandı. Kullanım alanı olarak her noktada kendini belli etmesi artık fazla bir yarar sağlamıyor. Aslından en başından beri anlatılmak istenen buydu. Sürekli bir kazanç ve artı söz konusu olmazdı, hatta tüm kazanımların bir gecede kaybolması bile sürpriz olmazdı.

Elektronik Para Borsaları

Sanal Paralar Kendilerini Toparlayabilirler mi?

Sanal para adına gelişim şu an için olumsuz olarak gösterilse de yarın için neler olacağını bilemeyiz. Artık yorucumlar ortak olarak Bcoin in ortadan kalkması durumunda işlerin yoluna girebileceğini savunmaktalar. Bunun yanında bütün coinler için gerekli olan yenilenme süreçlerine hız kesmeden devam etmeliler. Tekrar kullanıcıların isteklerini yerine getirecek duruma gelindiğinde konu farklı şekilde düzenlenecektir. Kripto para piyasaları zannedildiğinden daha büyük kayıplar yaşamak üzere, dikkat edilmesi gerek.

Related Posts

Kripto Paraların Avantaj ve Dezavantajları

Ani bir şekilde hayatımıza giren ve bir anda insan hayatındaki tabuları yıkmayı başarabilen kripto paralar, gün geçtikçe dünya genelinde daha fazla yayılıyor. Kripto Paraların...

Stabil Coin Nedir?

Kripto paralar çeşitlendikçe ve her geçen gün kullanım alanları ve oranları arttıkça çeşitlenmektedir. 2012’de Bitcoinin ilerde çok yükseleceğinin sinyalini vermesi ile birlikte diğer yazılımcı...

Kripto Para Nedir?

Özellikle 2017 yılında ve daha sonrası dönemlerde hemen herkesin dilinde dolaşan bir sözcük olan kripto para kelimesi, bundan tam 9 yıl öncesinde kullanılmaya başlanmıştır....
Paylaş