Doların Yerini Altın ve Kripto Paralar Alacak!

0
130
altın ve kripto paralar (2)

Gün geçmiyor ki yazarlardan ve yorumculardan yeni atıflar duymayalım. Bu seferki konu biraz daha işin bilenlerinden bir yazar tarafından gelmiş durumda. Zengin Baba Yoksul Baba isimli kitabın yazarı olan Robert Kiyosaki, geçtiğimiz günlerde bulunduğu açıklamalarının arasına kripto para piyasalarını ve bu konuya dair gözlemlerini ekledi.

altın ve kripto paralar

Doların Yerini Altın ve Kripto Paralar Alacak!

Kripto paranın sonuna kadar destekçisi olduğunu belli eden Robert Kiyosaki, 32 Milyondan fazla satan kitabı ile tanınmasına karşın, bu konulara dair de araştırmalarının olduğunu söyledi. Emlak yatırımının yanı sıra, kripto para yatırımının da sıkı bir destekçisi olan Robert Kiyosaki, tarihimizin en büyük ekonomik krizinin yaklaşmakta olduğunu söyledi. Bu krizin tam olarak ne şekilde yaşanacağını henüz bilmediğini, bu konuyu da kimsenin tam olarak tahmin edemeyeceğini söyleyen Robert Kiyosaki, krizin nedeni için para basmaya devam eden ABD’nin neden olacağını söyledi.

Kripto para, halkın parasıdır!

Yaptığı açıklamalarda kripto parayı halkın parası olarak belirten Robert Kiyosaki, kripto paraların haricinde yeni nesil yatırımlar için altının da kullanılması gerektiğini savundu. Yaklaşmakta olan bir kriz için altın kullamının ve kripto para kullamınını önemli bir artı sağlayacağını söyleyen Robert Kiyosaki, para birimlerini üçe ayırıyor.

altın ve kripto paralar (1)

Tanrının parası, halkın parası, devletin parası!

Para birimleri ile ilgili analizini bu şekilde yapan Robert Kiyosaki, para birimlerinin tanrının parası, devletin parası ve halkın parası olarak üç guruba ayrımış durumda. Altın ve gümüş tanrının parası olarak gösterilecek yatırımlar olarak görülüyor. Bu durumun yanında, hiç bir zaman değer kaybetmeyecek olan altın ve gümüş adına, kripto paralar için de önemli bir yatırım seçeneğinin ön plana çıktığını söyleyen Robert Kiyosaki, devlet parasının genellikle tehlike altında olduğunu düşünüyor.

Doların sonunun geldiğini düşünüyorum!

Yaptığı açıklamaları ile birlikte genellikle gündem olan Robert Kiyosaki, dolar ile ilgili açıklamalarında da oldukça ilgi çeken bir seçenek yarattı diyebiliriz. Bu yapısal farklılıkların tamamında, dolar bulunuyor. Çünkü Robert Kiyosaki, doların sahtekarlıklardan ibaret olduğunu söylüyor ve doların da sonunun geldiğini düşünüyor. Tabi bunların hepsi bir anda değil, yakın zaman içerisinde karşımıza çıkacak seçenekler oluyor. Güncel para birimlerine karşın, insanların isteklerini kendi eliyle organize edebileceğini, bu konuya dair daha çok araştırma yapmanın gerekli olduğunu ve yeni nesil yatırımların başında altın ve kripto paraların geldiğini söyleyen Robert Kiyosaki, yeni açıklamaları ile durumlara dair değerlendirmelerde bulunacağını da söylüyor.

Yükselişin ürünleri olan Btc ürünleri

Bitcoin ile ilgili olarak yükselişler tamamen insanların ihtiyaçlarına çözüm üretecek türden bir seçenek sağlıyor. Klasik ve bir o kadar da estetik dillere dair seçimleri kendi içinde yenileyen ve bu dillerin hepsinde bir besleme fırsatı yaratan altcoinler, BTC ürünleri ile birlikte yükselişe devam ediyor. Yapılan açıklamalar ve Robert Kiyosaki gibi önemli insanların bu konudaki görüşleri de, BTC portalları için oluşan güven alt yapısını tazeliyor.