Bitcoin’in Geleceği Ne Olacak?

Bitcoin’in Geleceği Ne Olacak?

Bitcoin ilk olarak hayatımıza 2009 yılında girdi. 2009 yılından günümüze kadar büyük bir gelişim elde ederek hayatımızda bir para birimi olarak görüldü. 2013 yılında 1 bitcoin değeri 15 ile 30 dolar arasında gelişirken şuan ise 1000 dolar arasında olmaktadır. Bir çok kişi o zamanlarda keşke bir çok bitcoin alsaydım şuan satsaydım hayaline kapılabilirler. Ancak şuan için belki de ileride bu şekilde bir artış gösterebilir. Bu tamamen size ait bir düşünce olabilir. Ancak bu düşüncenizi size daha net aklınızda keskin fikirler olacak şekilde açıklayalım. Öncelikle bir çok kurum ve kuruluş bitcoin kabul etmeye başlaması ile birlikte popülerliği her geçen gün daha artmakta ve para birimi olarak kabul edilmeye başlanmıştır. Diğer en önemli olan husus ise bitcoin bir merkez üzerinden yönetilmeyip herhangi bir spekülasyona yer alması mümkün değildir.

Bitcoin Sınırsız Üretilmeyecektir

Bir çok kişinin aklını karıştıran soru madencilik yaparak istediğim kadar bitcoin üretir zengin olup köşeyi dönerim fikrindedir. Ancak size şunu belirtelim bitcoin belirli miktarda ve belirli yıllarda çıkacak şekilde planlanmıştır. Siz ne kadar madencilik yapsanız bile çok yüksek miktarlarda bitcoin elde etmeniz mümkün değildir. Çünkü madencilik yapan kişilere göre bitcoin üretim zorluğu çıkacak ve bu yapılan madencilikte kişilere göre dağıtılacaktır. Bu sebepten dolayı bitcoin değeri her zaman korunacak ve hiçbir zaman düşmeyecektir. Kısa zaman diliminde düşük miktarlarda düşüşler ve yükselmeler görmeniz mümkün ancak bitcoin yapısı gereği düzenli olarak piyasaya sürüleceği için bu ani düşüş ve yükselmeleri mümkün olmayacaktır.

1xbit bitcoin bahis

Bitcoin Üretimi Bitince Ne Olacak?

2033 yılına kadar çıkması beklenen bitcoinler 2033 yılında üretimi bittiğinde piyasada alışveriş yapılabilecek şekilde dolaşımda olacaktır. Şöyle düşünürsek dolar tüm dünyada nasıl kullanımda ve gezinimde ise aynı şekilde bitcoinde tüm dünya üzerinde alışveriş yapma imkanı olacaktır. Ancak normal piyasada olduğu gibi piyasaya bir anda yeni bitcoin sürülmesinde gibi bir imkan doğmayacaktır. Bu aslında bitcoine olan güvenin ne kadar güzel olduğunu göstermektedir. Amerikan doların nasıl bir anda piyasaya bir anda çokça sürülüp değeri düştü ise bitcoin de bu durum söz konusu değildir. Bu sebepten dolayı bitcoin aslında güvenli bir yatırım aracı diyebiliriz.

Bitcoin Halen Deneyseldir

2009 yılında hayata geçirilen bitcoin halen bir deneyseldir. Resmi sitesinde bile açıklamada bunu kesinlikle belirtmekte olup ilerisi konusunda net bir açıklama yapılmamaktadır. Deneysel olarak geliştirilmiş bir dijital para birimi olan bitcoin hakkında bir çok iddialar yer almakta olup ileride kağıt paranın yerine geçmesi muhtemeldir. Belki de bu şuna önümüzdeki 100 yıl içerisinde mümkün olmayabilir. Ancak artık her şey teknolojiye dönüşmesi durumunda bu durum bunu net ve açık olarak göstermektedir. Evlerin bile akıllı olduğu bu zamanda paranın dijital olmasına şaşırmamak gerekir. Ancak her ne kadar bazı ülkeler bu duruma hazır olsa bile dünyada şu an için bunu karşılamayacak bir çok ülke ve halk bulunmaktadır.
Bitcoin bütün para birimlerine dönüşmesi onu bir para birimine bağlamayan en güzel özelliktir. Genelde bitcoin değer karşılaşmaları dolar üzerinden yapsa bitcoin dolar ile kesinlikle endeksli değildir. Her ülkenin para birimine çevrilme imkanı vardır. Her ülke para birimi ile alınabilir ve satılabilir. Ülkemizde bitcoin Türk Lirası ile alıp satabileceğiniz bir çok kurum ve kuruluş varken isterseniz kendi aranızda anlaştığınız kişiler ile bunu aracı bir kurum olmadan kendi aranızda da gerçekleştirebilirsiniz.

Related Posts

Kripto Paraların Avantaj ve Dezavantajları

Ani bir şekilde hayatımıza giren ve bir anda insan hayatındaki tabuları yıkmayı başarabilen kripto paralar, gün geçtikçe dünya genelinde daha fazla yayılıyor. Kripto Paraların...

Stabil Coin Nedir?

Kripto paralar çeşitlendikçe ve her geçen gün kullanım alanları ve oranları arttıkça çeşitlenmektedir. 2012’de Bitcoinin ilerde çok yükseleceğinin sinyalini vermesi ile birlikte diğer yazılımcı...

Kripto Para Nedir?

Özellikle 2017 yılında ve daha sonrası dönemlerde hemen herkesin dilinde dolaşan bir sözcük olan kripto para kelimesi, bundan tam 9 yıl öncesinde kullanılmaya başlanmıştır....
Paylaş