Comments are closed.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin sahip olmak için öncelikle bir cüzdana ihtiyacımız olmaktadır. Bu cüzdan sayesinde bitcoinlerimizi gönderebilir veya alabiliriz. Bitcoin cüzdanları iki seçenek olarak sunulmakta olup birisi hard diskinize depolayabileceğiniz cüzdan olmakta diğeri ise çevrimiçi olarak sanal web tabanlı hizmet veren cüzdanlardır. Bunların kendilerine göre bazı dezavantajları olup seçimi konusunda dikkat etmeniz gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse harddiskini sürekli olarak yedeklemeniz gerekmekte olup diğer çevrimiçi cüzdanlarda ise bilgisayarınızın sürekli olarak güvende olduğunuzdan emin olmanız gerekir.

Bitcoin Satın Almak Çok Kolay

Bitcoin almak istediğiniz Türkçe olarak BTCTurk ve Koinim web sitelerinden kolaylıkla alabilirsiniz. Ayrıca sadece türk satıcılardan değil isterseniz yurt dışında bulunan Bitcoin satıcılarından kolaylık satın alabilirsiniz. Bitcoin satın almak istediğiniz 7 gün 24 saat hizmet verdiğinden dolayı gece gündüz saat fark etmeden istediğiniz zaman alabilirsiniz.

Bitcoin satın almak istediğinizde en iyi seçenek değiş tokuş sistemini kullanmak olacaktır. Değiş-Tokuş yaparak belirlenmiş olan kurlardan daha düşük bitcoin alabilirsiniz. Satmak için bu yöntem biraz mantıklı olmazken hemen satışını yapmak veya daha yüksek miktarlara satış yapmak sizin için biraz şans işidir. Çevrimiçi cüzdanlar ile Türk Bitcoin satışı yapan sitelerden kolayca bitcoin alabilir ve buradaki banka bilgilerinizi girdiğiniz vakit banka bilgileriniz eşleşir. Daha sonra istediğiniz zaman diliminde alım satım yapabilirsiniz.

Yüz-Yüze Pazarlık Ederek Satın Alın

Bazen banka ile veya aracı bir bitcoin satıcı ile uğraşmadan bitcoin satan birinden kolay bir şekilde edinebilirsiniz. Bunu yapmak için LocalBitcoins.com adlı web sitesi üzerinden yaşadığınız bölgedeki satışa çıkarılmış olan bitcoinler görebilirsiniz. Yine site aracılığı ile satıcı ve alıcı irtibata geçip ortak bir buluşma noktasında sözleşerek alışverişleriniz gerçekleştirebilirler. Tabi bu durumun bazı riskleri bulunmaktadır. Bitcoin genelde illegal işlerde ve karanlık dünya kullanıldığı için çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu gibi alışverişlerinizi mümkün olduğu kadar cafe, halka açık ve toplumun olduğu yerlerde yapmaya özen gösterin.

Elden ve yüz yüze satışı genellikle gizliliği esas alan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Elden aldığınız bitcoinleri alışveriş gerçekleştirirken nakit olarak alabilir ve sayede sizlere dair hiç bir iz kalmamış olur. Bu az tercih edilmekte olup yine bu şekilde bitcoin elde etme imkanları bulunmaktadır.

Bitcoin 7 gün 24 saat sürekli aktif olarak alım ve satım yapılmakta oluğu kur değişimi sürekli olmaktadır. Bu sebepten dolayı kur değişiminde etkilenmemek için o anki fiyat üzerinden alım talimatı verebilir veya belli bir istediğiniz kur üzerinden satın almak için aracı kurumlara kur talimatı verdiğiniz zaman o kur üzerinden sizlere alım gerçekleştirebilirler.

Yurt Dışına Para Transferi Çok Avantajlı

Yurt dışına bir akrabanıza eşinize veya dostunuza para göndermek istediğiniz hem anında işlem yapamıyorsunuz hem de çok yüksek gönderim masrafları ödediğiniz için cebiniz yanıyor. Bu durumda en güzel alternatif bitcoin satın alıp göndermek olacaktır. Bitcoin bütün ülke para birimlerine eşit olarak alternatif olmakta olup siz ülkenizde Türk Lirası olarak aldığınız Bitcoini Almanyadaki dostunuza gönderdiğiniz zaman Türkiye aldığınız miktar o kur üzerinden Almanya para biri Euro olarak bozdurabilecektir. Tabi gönderim yaptığınız andan sonra bozdurması durumunda kur değişiminde etkilenebilir. Kur değişimi bazen yüksek olabileceği gibi bazen de düşük olabilir. Bu tamamen şans işidir. Bitcoin de para göndermek tamamen güvenli olmakta olup nereden nereye gönderirseniz fark etmeden hangi ülke ve saat dilimi olmadan genelde anlık maximum 10 dakika sürede hesaplara geçmektedir.

1 YORUM

  1. Emeğinize sağlık başarılı bir yazı olmuş. Sitenizi sık kullanılanlara ekledim. iyi günler.

Related Posts

Kripto Paraların Avantaj ve Dezavantajları

Ani bir şekilde hayatımıza giren ve bir anda insan hayatındaki tabuları yıkmayı başarabilen kripto paralar, gün geçtikçe dünya genelinde daha fazla yayılıyor. Kripto Paraların...

Stabil Coin Nedir?

Kripto paralar çeşitlendikçe ve her geçen gün kullanım alanları ve oranları arttıkça çeşitlenmektedir. 2012’de Bitcoinin ilerde çok yükseleceğinin sinyalini vermesi ile birlikte diğer yazılımcı...

Kripto Para Nedir?

Özellikle 2017 yılında ve daha sonrası dönemlerde hemen herkesin dilinde dolaşan bir sözcük olan kripto para kelimesi, bundan tam 9 yıl öncesinde kullanılmaya başlanmıştır....
Paylaş