Bitcoin Ağı Birisinin Eline Geçebilir mi?

Bitcoin Ağı Birisinin Eline Geçebilir mi?

Bitcoin şu an için dünyanın bir çok yerinde kullanılmakta olup işlemler yapılması ve yen bitcoinlerin çıkması amacı ile madencilik yapılmaktadır. Bitcoin ağı o kadar geniş ve güçlü bir ağa sahiptir ki bir çok büyük işlemci ve güce sahiptir. Bu sebepten dolayı hiç bir şekilde bitcoin ağı ele geçirilmesi mümkün değildir. Bitcoin ağları oluştururken bir çok güvenlik önlemleri alınmış olup hiç bir açık bulunmadan bu sistem işlemektedir.

binance borsa

Bitcoin İşlemleri Yavaşlayabilir

Bitcoin işlemlerinin tümü ağ üzerinden yapılmakta olup transferler, ödemeler gibi bir çok işlem bu ağ üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu sebepten dolayı para göndermek veya almak istediğiniz normal şartlarda 10 dakika içerisinde gerçekleşmektedir. Ancak ağa saldırı olması durumunda bu durum biraz uzayabilir. Bu gibi durumlarda hiç paniğe kapılmanıza gerek yok. Bitcoin ağı tamamen güvenli olmakta olup bu şuan bankaların ödeme sistemlerinde olabilen durumlardan bir tanesidir. İşlemler kesinlik yapılmama noktasına gelmeden sadece yavaşlar. Bu gibi durumlarda acil bir ödemem var ne yapmam gerekiyor diye sorabilir. Yapmanız gereken tek şey bitcoin gönderimler fee ücretlerini biraz yüksek tutmanız durumunda bu işleminizi daha öne taşıyacak ve işlemler daha hızlı bir şekilde olacaktır.

Bitcoin Ağı Bütün Dünyaya Yayılmıştır

Bitcoin ağı geniş bir yelpaze ile dünyanın bir çok noktasına yayılmıştır. Bildiğimiz gibi bitcoin bir merkezden yönetilmediği için bu ağın genişlemesine ve yayılmasına herkes madencilik katılabilmektedir. Bir çok ülke ve birimden herkes madencilik yaptığı için sürekli olarak bitcoin ağı gelişmektedir. Madencilik yapıldığı zaman sadece bitcoin üretimi yapılmamakta olup ayrıca bitcoin de işlemlerinde devam etmesi için bir çok özellikte bu sayede tamamlanmaktadır.

binance borsa

Bitcoin Ağ Güvenliği Nasıl Sağlanıyor?

Bitcoin üretiminden tasarıma kadar bir çok güvenlik sistemini ele alarak bir hiç güvenlik açı olmadan noktadan noktaya ağ sistemi işlemektedir. Tasarımı ve yapısı itibari ile bu ağ üzerinden hiç bir güvenlik açığı bulunmamaktadır. Bir çok bilişim güvenlik uzmanlarının incelemesi sonuçları hiç bir açık tespit edilmemiş ve bu eşsiz ağ ileride gelecek para sisteminin bir parçası olabilir yorumunu yapmışlardır.

Bitcoine Güvenebilir miyim ?

Bitcoin şuan için dijital para birimleri arasında en güvenli para birimidir. Bir çok alışveriş sitesi ve devlet daireleri bitcoin olarak ödeme kabul etmeyi başlamış ve her geçen gün insanların daha da güvenini kazanmayı başarmıştır. Bitcoini bu kadar güvenli yapan unsur ise aslında bir merkez veya bir el üzerinden yönetilmemesi ve bu sebepten dolayı bitcoini güvenli kırmaktadır. Herhangi bir merkezden üretilmeyip kontrol edilmemesi bitcoini değerini düşürüp yükseltmemektedir. Bitcoin değerleri arz talep ilişkisi olarak olmakta olup bu sebepten dolayı herhangi bir kriz veya hükümetlerin yaptığı olaylardan hiç birinden etkilenmemektedir.

Bitcoin şuan için tüm dünyada kullanılmakta olup ulusalarası işlemleri yapmak çok kolaydır. Hiç bir engele takılmadan bitcoin sayesinde ülkenin neresinde olursanız olun bitcoin ağı üzerinden transfer yapmanız mümkün. Bitcoin de her zaman gizlilik ön planda olmakta olup bu yüzden yaptığınız ödemeleri gibi kimsenin görmesi mümkün değildir. Ancak şöyle bir durumu da bilmenizde fayda var yaptığınız ödemeleri hiç bir şekilde geri almanız talep etmeniz mümkün değildir. Bu gibi durumlarda bir yere başvurabileceğiniz bir kurum ve kuruluş yoktur. Bu sebepten dolayı ödeme yapacağınız durumlarda önceden düşünmenizde fayda var. Yaptığınız ödemeleri geri talep etme ve iptal etme durumunuz kesinlik bulunmaz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Related Posts

Kripto Paraların Avantaj ve Dezavantajları

Ani bir şekilde hayatımıza giren ve bir anda insan hayatındaki tabuları yıkmayı başarabilen kripto paralar, gün geçtikçe dünya genelinde daha fazla yayılıyor. Kripto Paraların...

Stabil Coin Nedir?

Kripto paralar çeşitlendikçe ve her geçen gün kullanım alanları ve oranları arttıkça çeşitlenmektedir. 2012’de Bitcoinin ilerde çok yükseleceğinin sinyalini vermesi ile birlikte diğer yazılımcı...

Kripto Para Nedir?

Özellikle 2017 yılında ve daha sonrası dönemlerde hemen herkesin dilinde dolaşan bir sözcük olan kripto para kelimesi, bundan tam 9 yıl öncesinde kullanılmaya başlanmıştır....
Paylaş