Comments are closed.

Airdrop Nedir? Nasıl Katılınır? Kazançlı mıdır?

Havadan gelen yardım anlamına gelen Airdrop, dijital para piyasasına yeni girecek coinlerin herhangi bir ücret alınmadan dağıtılması işlemine denir. Airdrop’un mantığı, yeni üretilecek ya da üretilen coinlerin, dijital para sektöründe tanıtım yapmak ve büyük bir kitle tarafından tanınmasını sağlamaktır. Piyasaya girecek coinin arkasında sağlam bir topluluk oluşturma gibi çeşitli stratejiler için coinin belli bir bölümünün hiçbir ücret alınmadan bedava olarak dağıtılmasıdır.

Airdrop Nasıl Katılınır?

Bunun için öncelikle Airdrop yapacak coinleri bulmanız gerekir. Coin üreticilerinin kendi web sayfaları, Bitcoin talk gibi forumlar üzerinden ya da çeşitli iletişim kanalları ile katılım şartlarını ve Airdrop duyurusunu yaparlar. İstenilen katılım şartlarını yerine getiren kullanıcılar, duyuruda belirtilen adımları izleyerek Airdrop’tan faydalanabilirler. Airdrop düzenleyecek olan coin sahipleri, kendi hedefleri doğrultusunda kişilerin katılımı için şartları buna göre oluştururlar.

Airdrop, hiçbir koşul olmadan verilebileceği gibi, Bitcointalk ve bazı birkaç büyük forum sayfalarında belli bir statüye ulaşanlara, slack ve telegram uygulamalarına abonelik, Twitter hesaplarından tweet atmak ya da Facebook paylaşımı gibi çeşitli istekleri yerine getiren kişilere de dağıtım yapılmaktadır.

Airdrop Kazançlı mı?

Airdrop, yapılan coinler size ulaştıktan sonra kripto para borsalarından birinin web sitesine eklenmişse, hediye olarak dağıtılan coinleri ister anında Ethereum ya da Bitcoin’e çevirin isterseniz de yatırım amaçlı düşünerek sanal cüzdanınızda tutmaya devam edebilirsiniz.

Airdrop ile dağıtılan coinler genelde 5 ile 10 dolar civarında başlangıç değerlerine sahiptir. Ancak kripto borsa platformlarında Airdrop coinin beklenen değere ulaşmaması, coinin herhangi bir kripto para borsasına girememesi, Airdrop’un iptal edilmesi vb. gibi çok sayıda nedenden dolayı hiçbir kazanç sağlamayabilir.

Tabi ki biz ihtimaller üzerinde duruyoruz. Sizlere bilgi verirken olumlu ve olumsuz taraflarını da söylememiz gerekir. Yukarıda anlattığımız olayın tam tersi de olma ihtimali bulunuyor. Airdrop ile alacağınız coinler, bir anda hiç kimsenin beklemediği bir şekilde astronomik rakamlara da çıkabilmektedir.

Kısa bir vakit içinde Airdrop’u yapılan kripto para biriminin katılım şartlarını yerine getirip, hiçbir ücret ödemeden aldığınız coinler, sizin için bilinmeyene açılan bir kapı gibidir. Kapının arkasında sizi neyin beklediğinizi asla bilemezsiniz. Airdrop şartlarını yerine getirebilecek zamanınız varsa, kesinlikle katılmanızı tavsiye etmekteyiz. Sizden herhangi bir ücret istemedikleri için zaten her türlü kazanç ile başlıyorsunuz.

Bazı Airdrop coinleri, daha fazla kullanıcıya ulaşmak için ‘’referral sistemini’’ kullanır. Referans anlamına gelen bu sistem ile Airdrop bilgilerini arkadaşlarınız ile paylaşmanız durumunda çok daha fazla Airdrop coininden yararlanmanız mümkün olmaktadır.

Airdropları Nasıl Öğrenebilirim?

Airdropları öğrenebilmeniz için en sağlıklı yöntem tabi ki internettir. Bunun için Bitcointalk vb. yabancı forumlarda Airdrop bölümlerini takip ederek, gerekli olan tüm bilgileri en hızlı şekilde öğrenebilirsiniz. Bunun dışında sosyal medya platformlarında 15-20 milyonluk sayfalarda da Airdrop bilgileri hızlı bir şekilde paylaşılmaktadır.

Havven Airdrop Düzenliyor!

Havven isimli şirket, kripto para birimi olan ‘’Stablecoin’’ projesinin tanıtımına destek veren kişilere 2 milyon tokeni hiçbir ücret karşılığı olmadan dağıtıyor. Havven, merkezsiz bir ödeme ağı olan Stablecoin için token satışlarına başlamadan müjdeyi verdi. Airdrop kampanyası başlatan firma, toplam değerinin 1 milyon doların üzerindeki, 2 milyon token’i dağıtacak. 28 Şubat 2018 de start verilecek token satışları öncesi, Havven tokenlerini ücretsiz bir şekilde elde edebilirsiniz.

Avustralya’nın şimdiye kadar ki en büyük ve en geniş Airdrop kampanyasına, açıklamanın ardından ilk 24 saatte 50 bin kişi başvurdu. Gerekli olan bilgileri ve başvuru için airdrop.havven.io internet adresine girip, başvuru formunu doldurarak ve Havven’in Telegram kanalına abone olmanız yeterlidir.

Dijital para birimlerinin en büyük problemlerinden biri olan kısa dönemli dalgalanmalara, Havven çözüm getirdiğini savunuyor. Blok zincir altyapısını kullanan Havven platformu, çift tokenli sistemleri ile ‘’âdem-i merkeziyetçi’’ projesi ile ilk çözüm yolunu getiren coin olmuştur.

Havven’in çift token sistemi ile aniden yaşanan değer kayıpları yaşanmayacak. Günlük ihtiyaçlarda bile kullanılabilecek kadar kapsamlı ve pratik bir dijital para birimi oluşturmak isteyen Havven, Stablecoin ile şimdiden adından sıkça söz ettirmektedir.

Havven’in düzenlediği Airdrop kampanyası ile kısa bir zamanda tanına bilirliğini en üst düzeye çıkarmış olduğunu gördük.

3 YORUMLAR

  1. güzel yazı ellerine sağlık ama sayfanın solundaki sosyal medya linklerin sayesiinde acı çektim okurken. yine de teşekkürler

Related Posts

Kripto Paraların Avantaj ve Dezavantajları

Ani bir şekilde hayatımıza giren ve bir anda insan hayatındaki tabuları yıkmayı başarabilen kripto paralar, gün geçtikçe dünya genelinde daha fazla yayılıyor. Kripto Paraların...

Stabil Coin Nedir?

Kripto paralar çeşitlendikçe ve her geçen gün kullanım alanları ve oranları arttıkça çeşitlenmektedir. 2012’de Bitcoinin ilerde çok yükseleceğinin sinyalini vermesi ile birlikte diğer yazılımcı...

Kripto Para Nedir?

Özellikle 2017 yılında ve daha sonrası dönemlerde hemen herkesin dilinde dolaşan bir sözcük olan kripto para kelimesi, bundan tam 9 yıl öncesinde kullanılmaya başlanmıştır....
Paylaş